Exide Technologies představil duální systém baterií: Lepší startovací spolehlivost baterií pro nákladní vozidla - Exide

Exide Technologies představil duální systém baterií: Lepší startovací spolehlivost baterií pro nákladní vozidla

14 října, 2013

Exide Technologies (NASDAQ:XIDE) představil DUÁLNÍ SYSTÉM BATÉRIÍ, prvně uvedený na trh nákladních vozidel prostřednictvím svého zákazníka – Scania. Po uvedení HVR® technologie (High Vibration Resistant), která lépe odolává vibracím a prodlužuje životnost baterie je Exide opět v čele inovací na trhu užitkových vozidel uvedením tohoto duálního systému baterií.

 

Produkt vhodný pro intenzivní využití nákladního vozidla 

V protikladu s klasickým řešením: dvě standardní baterie s tekutým elektrolytem, poskytuje energii pro dva účely – startování motoru a elektrické spotřebiče. Nový, DUÁLNÍ SYSTÉM BATERIÍ obsahuje dvě AGM baterie se svitkovými články pro startování motoruDUAL_20BATTERY_20SYSTEM_resized.jpg a dvě GELOVÉ baterie pro elektrické spotřebiče. Jedná se o optimalizovanou technologii, která využívá různé typy baterií pro rozdílné funkce, ideálně odpovídající jejím specifickým požadavkům. Duální systém je inteligentní technologie. Svitkové baterie podávají plný výkon během startování motoru, poté jsou dobité a pokud je motor v chodu jsou odpojené. Pokud není motor v chodu, dodávají výkon GELOVÉ baterie – tato funkce chrání svitkové AGM baterie, které jsou plně nabité pro další start.

 

Dvě kombinované technologie znamenají více spolehlivosti a omezují prostoje kamiónů

Výhody DUÁLNÍHO SYSTÉMU BATERIÍ jsou zřejmé. Za prvé, zlepšená spolehlivost startování. Rezervovaný výkon pro nastartování motoru znamená snížení prostojů nákladních vozidel, protože tyto baterie jsou vždy připravené nastartovat. Za druhé, lepší dodávka el. energie pro elektrické spotřebiče (topení, TV, lednice, atd.) během odpočinku. Zatímco rozměry pro duální systém jsou stejné jako pro klasické baterie, dosažené snížení hmotnosti povede k redukci spotřeby paliva bez vlivu na umístění ve vozidle. „Jedinečná kombinace našich dvou rozvinutých technologií baterií – svitkové AGM a GELOVÉ – poskytuje inovativní řešení pro trh nákladních vozidel, který čím dál více požaduje spolehlivou dodávku energie, zejména v kamiónech poslední generace“ pronesl Michael Geiger, viceprezident pro prodej a marketing Exide Technologies Europe. „Pochopili jsme tento rostoucí požadavek – uspokojení potřeb našich zákazníků je vždy naší nejvyšší prioritou, dodal. Nový duální systém byl úspěšně integrovaný do nového tahače Scania Streamliner a bude v budoucnosti rozšířený do dalších aplikací.
tel./fax: +420 226 002 378
design © B.Jelenčík     websolution © micarp 2011
EXIDE Slovakia, s.r.o., Na Výsluní 201/13, Praha 10, exide@exide-cz.cz