Užitečné rady - Exide

Užitečné rady

  1. Vždy zabezpečte vyváženou energetickou bilanci baterie jejím dostatečným dobíjením.

  2. Všechny kovové části by měli být po pevném spojení koncovek s konektory el. vodičů v motorovém prostoru zakonzervovány tenkou vrstvou vazelíny.

  3. Při průměrné četnosti a délce jízd vozem doporučujeme zkontrolovat stav nabití akumulátoru (případně hustotu a výšku hladiny elektrolytu u baterií, kterých víko jde otevřít) minimálně před a po zimní a letní sezóně.

  4. Akumulátor by měl být ve voze pevně uchycen tak, aby nedocházelo k deformaci plastového kastlíku. Dbejte o pevné spojení koncovek baterie a el. vodičů tak, aby nedocházelo k deformaci koncovek, nebo jejich „ojiskření“ z titulu nedostatečného upevnění.

  5. Vyvarujte se úplnému, tzv. hlubokému vybití baterie (jestli je to možné, nenechávejte zapnuté palubní spotřebiče delší dobu, pokud neběží motor a baterie není dobíjená). U hluboce vybité baterie může dojít k jejímu trvalému poškození již po několika dnech.

  6. Jestli je baterie delší dobu skladována a nepoužívána, zcela ji nabijte a pak alespoň jednou za tři měsíce. Jestli se s vozem delší čas nejezdí, zcela nabijte baterii alespoň jednou za měsíc (pamatujte na tzv. tiché spotřebiče, např.: alarm) anebo pokud je to možné, odpojte plusový vodič od koncovky baterie.
tel./fax: +420 226 002 378
design © B.Jelenčík     websolution © micarp 2011
EXIDE Slovakia, s.r.o., Na Výsluní 201/13, Praha 10, exide@exide-cz.cz