Na co dávat pozor při koupě - Exide

Na co dávat pozor při koupě

  1. Kupovat startovací baterii je nejlepší v prodejně, která je zaměřená na tento sortiment výrobků, nebo v síti autorizovaných servisů konkrétní značky.

  2. Před koupi baterie si v návodu k použití vozu ověřte, akumulátor jakých elektrických parametrů (jmenovité napětí, kapacita, startovací výkon) potřebujete.

  3. V odborné prodejně si nechte poradit, jaký typ akumulátoru je doporučován pro váš vůz a zda jeho parametry odpovídají požadavkům na el. energii a způsobu využití vašeho vozu. Na akumulátorech lehce najdete označení typu baterie, napětí, kapacitu a startovací proud.

  4. Pokud prodejce tvrdí, že vám prodává zcela bezúdržbovou baterii, požádejte ho o doložení takového tvrzení (manuál, záruční list, reklamní prospekt, katalóg, atd.) Co znamená bezúdržbovost naleznete níže, v části: Časté otázky našich zákazníků.

  5. Přesvědčte se, podle jaké normy se udáva startovací proud. Nejčastěji se používají evropské (EN), německé (DIN) a americké (SAE) normy. Požadavky na měření dle jednotlivých norem se různí. Proto např. u 55Ah baterie je startovací proud podle DIN 280A, podle EN 460A a podle SAE až 500A.

  6. Výběr optimalizujte podle obsahu motoru, výbavy vozu, způsobu jeho využivání a klimatických nároků prostředí.
tel./fax: +420 226 002 378
design © B.Jelenčík     websolution © micarp 2011
EXIDE Slovakia, s.r.o., Na Výsluní 201/13, Praha 10, exide@exide-cz.cz