Exide EMEA a APAC je teď samostatnou společností

(Gennevilliers, Francie) - Bývalé operace společnosti Exide Technologies v zemích EMEA a asijsko-pacifické oblasti nyní fungují jako samostatná společnost s novými vlastníky.

Výrobce baterií dnes oznámil „uzavření obchodu“, přičemž úspěšně dokončil oddělení od společnosti Exide Holdings, Inc. v USA a převod celého svého podnikání na skupinu dlouhodobých akcionářů v rámci americké společnosti Energy Technologies Holdings LLC. V rámci této transakce podnik získal další finanční prostředky ve výši mnoha milionů dolarů od nových investorů.

Nový Exide se sídlem poblíž Paříže ve Francii je předním poskytovatelem pokrokových energetických řešení pro automobilový a průmyslový trh. Více než 5 000 zaměstnanců společnosti v Evropě, na Středním východě, v Asii a Austrálii obsluhuje globální trhy produkty a službami nejlepší kvality ve své třídě, pod několika známými značkami. Se dvěma zařízeními pro výzkum a vývoj a jedenácti výrobními závody v Evropě se společnost Exide zavázala k vysoce kvalitnímu inženýrství, výrobě a recyklaci a pokračuje v inovacích podle vyvíjejících se požadavků zákazníků na skladování energie.

Společnost Exide Technologies je řízena vysoce specializovaným a zkušeným výkonným týmem, který vede Stefan Stübing, bývalý prezident EMEA & APAC a nově jmenovaný prezident a generální ředitel.

Akcionáři rovněž oznámili jmenování Joe Hinrichse předsedou představenstva. Joe nedávno odešel do důchodu jako prezident globálního automotive podnikání Ford Motor Company. Přináší rozsáhlé, globální automobilové a technologické znalosti a bude silně přispívat k budoucímu úspěchu společnosti Exide.

"Nyní, jako samostatní, jsme agilnější." Umožní nám to ještě rychleji reagovat na potřeby našich zákazníků a na požadavky trhu, “říká Stefan Stübing, generální ředitel. "Noví majitelé představují skupinu dlouhodobých akcionářů společnosti Exide a dobře nás znají, čímž dokazují své trvalé odhodlání pro náš úspěch."

„Jsem ohromen trajektorií růstu společnosti Exide, věrnou zákaznickou základnou a talentovanými zaměstnanci,“ říká Joe Hinrichs, předseda představenstva. „Společně věříme ve schopnost společnosti Exide zajistit konzistentní růst a ziskovost tím, že uvedeme na trh inovativní technologie skladování energie ve prospěch našich zákazníků.“

Automobilový, trakční a síťový energetický průmysl - společnost Exide má v těchto třech oborech dobré postavení. Jako výrobce originálních dílů pro přední evropské výrobce vozidel a vybavení se společnost Exide podílela na mnoha významných průlomech ve vývoji v oblasti skladování energie, které umožňují inovace na všech trzích. 5G, e-mobilita, udržitelnost, digitalizace a urbanizace budou výzvami nadcházejících let. Nový Exide se s nimi vypořádá neustálými inovacemi, které napájí svět nejúčinnějšími energetickými řešeními a pomáhají zákazníkům maximalizovat produktivitu a výkon.

O společnosti Exide Technologies

Společnost Exide Technologies se sídlem poblíž Paříže ve Francii je předním poskytovatelem pokročilých řešení skladování energie pro automobilový a průmyslový trh. Navrhuje, vyrábí a uvádí na trh dnešní a nové generace bateriových technologií, používaných v celé řadě aplikací, od automobilového až po průmysl manipulace s materiálem, stacionární, železniční a obranné využití. Exide Technologies obsluhuje globální trhy špičkovými bateriovými technologiemi, know-how a službami s přidanou hodnotou pod mnoha známými značkami. Jako výrobce originálních dílů pro přední výrobce automobilů a průmyslového vybavení se společnost Exide Technologies podílí na mnoha významných průlomech ve vývoji v oblasti skladování energie, které umožňují inovace na všech trzích. Se dvěma zařízeními pro výzkum a vývoj a jedenácti výrobními závody v Evropě se společnost Exide zavázala k vysoce kvalitnímu inženýrství, výrobě a recyklaci a nadále napájí svět nejúčinnějšími energetickými řešeními a pomáhá zákazníkům maximalizovat produktivitu a výkon. Ve fiskálním roce 2020 dosáhla společnost Exide obratu 1,4 miliardy EUR.