Exide uvádí nový ekologický design baterie Premium

Exide Premium má nový černý design s recyklovanými komponenty ke snížení dopadu na životní prostředí

Exide Technologies (www.exidegroup.com), přední poskytovatel řešení pro skladování elektrické energie, aktualizuje svou řadu Exide Premium o moderní černý design s novými recyklovanými komponenty pro snížení dopadu na životní prostředí . Tato změna ve výrobě společnosti Exide povede každý rok k úspoře 2700 tun CO2, 8 milionů litrů vody a 1,2 milionu litrů ropy.


Úhledný nový design

Tato konstrukce baterie je opatřena bezpečnostním víkem odolným vůči vylití a dvojitou pojistkou vůči jiskrám a plamenům. Poskytuje stejně vynikající úroveň bezpečnosti, jakou společnost Exide vždy poskytovala s předchozím designem. Jedná se o originální design pro první osazení, který společnost Exide používá pro významné evropské výrobce automobilů. To také znamená, že zákazníci s náhradními díly získávají garanci designu, který splnil přísné požadavky výrobců vozů.

Nový design produktu bude představen pro všechny špičkové konvenční baterie Exide Technologies napříč různými značkami, mezi něž patří Exide Premium, Centra Futura, Deta Senator3, Sonnak Powerline, Fulmen FormulaXtreme a Tudor High Tech. Výrazný design je vizuálně přitažlivý, zatímco použití recyklovaných komponentů bude mít významný dopad na životní prostředí.

Velké snížení dopadu na životní prostředí

„Zavázali jsme se ke snížení dopadu na životní prostředí v celém našem podnikání a jsme rádi, že nový design Exide Premium má na tyto snahy tak velký dopad. Každoroční snížení emisí CO2 o 2 700 tun je velkým úspěchem a těšíme se na identifikaci dalších ekologických úspor do budoucna, “řekl Stefan Stübing, prezident a generální ředitel společnosti Exide Technologies.

Exide Premium je vybaven technologií Carbon Boost 2.0, patentovanou aplikací uhlíkových přísad společnosti Exide na záporných deskách baterie. To umožňuje až dvakrát rychlejší nabíjení než u běžných baterií. Rychlejší dobíjení umožňuje vyšší průměrný stav nabití po celou dobu životnosti baterie, snižuje riziko poruchy a prodlužuje její životnost. Tato nejlepší baterie ve své třídě je navržena tak, aby vydržela extrémní teploty, elektrická zařízení náročná na energii a intenzivní jízdu ve městě.