Motocyklové baterie od sezony 2021 - tipy a doporučení

Od února 2021 je v platnosti nové nařízení EU, které má vliv na prodej suchých, přednabitých baterií s balením elektrolytu pro spotřebitele. Společnost Exide pro nejlepší výkon po delším období mimo provoz doporučuje Exide Li-Ion, Exide GEL nebo Exide AGM Ready

Gennevilliers, Francie - (2. března 2021) - Společnost Exide Technologies (www.exidegroup.com) vydává soubor tipů, které mají pomoci profesionálům a uživatelům motocyklů připravit se na nadcházející sezónu 2021. Patří sem tipy, jak se mohou maloobchody připravit na nové nařízení EU týkající se balení akumulátorové kyseliny, jak co nejefektivněji skladovat baterie a jak by koncoví uživatelé měli nabíjet a udržovat své motocyklové baterie pro dosažení nejlepších výsledků.

Nové nařízení EU o baleních akumulátorové kyseliny

1. února 2021 vstoupilo v platnost nařízení EU 2019/1148 o prodeji a používání prekurzorů výbušnin. To ovlivňuje prodej baterií pro motocykly, protože zakazuje prodej balení s elektrolytem konečným spotřebitelům. Maloobchody již nemohou prodávat konečným uživatelům nádoby s elektrolytem, které jsou dodávány se suchými, přednabitými bateriemi. Taková baterie musí být před předáním spotřebiteli naplněna elektrolytem.

Prodej baterií jiným subjektům, jako jsou velkoobchodníci a dílny, nepodléhá těmto omezením. Každý hospodářský subjekt však musí tato omezení oznámit v místě prodeje, aby se ujistil, že je pochopí kdokoli, komu se produkt prodává. To je možné dosáhnout například uvedením oznámení na dodacích listech nebo fakturách a příslušným štítkem a údaji na obalu.

Balení suchých, přednabitých baterií společnosti Exide bylo aktualizováno a zní: "Toto je suchá baterie dodávaná s lahvemi s kyselinou sírovou. Prodej kyseliny koncovým uživatelům je zakázán nařízením EU 2019/1148. Suché baterie musí být před dodáním koncovým uživatelům naplněné kyselinou. "Zprávu obsahují všechny příslušné technické listy dotčených baterií a faktury.

Pokud baterie již obsahuje náplň elektrolytu z výroby, nevztahují se na ni uvedená omezení Nařízení EU 2019/1148.

Více informací, tipů a doporučení k motocyklovým bateriím najdete v sekci FAQ - klikněte zde.