Rainer Zietlow zlomil další světový rekord s baterií Exide

Rainer Zietlow, řidič podporovaný spoločností Exide, zaznamenal nový euroasijský světový rekord. Jeho 15 145 km dlouhá cesta začala v Magadanu ve východním Rusku a skončila v Lisabonu v západním cípu Evropy.

Zietlow ukončil svou cestu v čase 6 dnů, 9 hodin a 38 minut přičemž výrazně překonal předchozí rekord o více než 2 dny. Jeho Volkswagen Touareg V6 TDI byl vybavený baterií Exide – Start-Stop AGM z produkce Exide Technologies, předního světového poskytovatele řešení uchovávaní elektrické energie.

Jeho cesta začala na Road of Bones, hrbolatém štěrkovitém terénu, který vede přes Ruský daleký východ. Po šesti dnech cesty vstoupil jeho tým do Lisabonu těsně před východem slunce a ihned zamířili na policejní stanici, aby jim podpisem a razítkem potvrdili dokumenty o příchodu a tak potvrdili překonání světového rekordu.

Touareg byl vybaven vysoce výkonnou baterií Exide Start-Stop AGM, ideální pro auta s energeticky náročnými zařízeními. Exide je průkopníkem v automobilové technologii AGM a jeden z mála prvovýrobních dodavatelů Start-Stop baterií v Evropě. V originální výrobě jsou Exide baterie navrženy tak aby splňovaly náročné požadavky výrobců automobilů. Jejich výrobní závody podléhají pravidelným auditům, k zajištění naplňování vysokých standardů očekávaných od jejich zákazníků.

Rainer Zietlow uskutečnil několik nejambicióznějších cest, o které se kdo pokoušel, vždy ve spolupráci s Exide. Je několikanásobným držitelem světových rekordů na dlouhou vzdálenost, včetně „Panamericana“ z Argentiny na Aljašku, „Russtralia" z Melbourne do Petrohradu a „Od mysu k mysu“ od severního mysu v Norsku do nejjižnějšího bodu Afriky. Zietlow je zanícený podporovatel organizace SOS Children´s Villages, která poskytuje domov pro opuštěné a osiřelé děti.

Exide představil své poslední inovace na veletrhu Automechanika Frankfurt 2016, konajícím se ve dnech 13. – 17. září. Exide byl v hale 4.1 stánek D47 a představil kompletní sortiment baterií, včetně nových, určených pro motocykly a pro užitková vozidla. Zietlow organizoval setkání s návštěvníky ve stánku Exide, každý den po 14.00 hodině.

„Exide je excelentní partner a má výbornou pověst pro výrobu vysoce výkonných, spolehlivých baterií" řekl Zietlow. „Baterie Exide Start-Stop AGM se dokonale hodila na takovou náročnou cestu, s vynikajícím dobíjením, čtyřnásobným životním cyklem a o 20% vyšším výkonem ve srovnání se standardní baterií.“