Výběr baterie = polovina úspěchu

Exide představuje nové funkce vyhledávače baterií

Pokud jde o správnou montáž baterie je proces její výměny stejně důležitý jako baterie samotná. Pokročilý nástroj Exide Battery Finder od společnosti Exide Technologies, s nejkomplexnějšími osazovacími informacemi na trhu, pomáhá automechanikům během procesu výměny baterií u osobních vozidel evropského vozového parku, včetně hybridních, elektrických a lehkých užitkových automobilů.

Jakmile je identifikována správná baterie - pomocí výběru značky / modelu vozidla, identifikačního čísla vozidla (VIN) nebo poznávací značky - nabízí nyní Exide i podrobný návod na:

  • Umístění baterie - U některých vozidel není poloha baterie vždy zřejmá: může být napravo nebo nalevo od motoru, v přední nebo zadní části vozidla, pod kapotou nebo v zavazadlovém prostoru. Před tím by si uživatelé museli přečíst příručku vozidla, aby zjistili umístění baterie pro svůj model, a tím ztráceli čas a energii.
  • Přibližná doba práce - Proces výměny baterie se liší v závislosti od vozidla a modelu. Znalost přibližné doby práce umožňuje mechanikem předem odhadnout složitost a náklady na opravu.
  • Jak baterii vyměnit - Mechanici se dozví, jak připojit a odpojit baterii vozidla, jak nastavit související funkce, jako je například inicializace ovládání oken a nastavení převodovky, což znamená, že tento nástroj mohou používat od začátku až do konce.
  • Pokud je třeba vyměněnou baterii validovat a jak ji zaregistrovat do BMS vozidla - Registrace je důležitou součástí procesu výměny baterie: umožňuje vozidlu přizpůsobit se novým nastavením baterie. Nesprávná registrace nové baterie může zabránit nastartování vozidla nebo poškodit jeho elektrický systém a samotné baterie. Exide nabízí jednoduchý nástroj pro registraci baterií.

Zlatý automobilový standard při výměně baterií: nyní k dispozici

Volně dostupný jako mobilní aplikace a také pro stolní počítače, pomáhá vylepšený nástroj Exide Battery Finder zákazníkům najít a namontovat správnou baterii pro své vozidlo - omezuje riziko poruch a předčasného selhání baterie.