Tipy a doporučení pro motobaterie v sezoně 2021

Společnost Exide Technologies (www.exidegroup.com) vydává soubor tipů, které mají pomoci profesionálům a uživatelům motocyklů připravit se na nadcházející sezonu 2021. Prodej motocyklových baterií se samostatným balením kyseliny koncovým uživatelům podléhá omezením nařízení EU 2019/1148.

Skladování

Prodejcům a distributorům se doporučuje, aby baterie skladovali v chladném (0-25 ° C), suchém a dobře větraném prostředí bez jisker a vlivu mrazu. Měl by se dodržovat vhodný systém skladování, jako je např. princip FIFO (první-dovnitř-ven), aby se minimalizoval čas, který jakákoliv baterie stráví skladováním. Je také důležité pravidelně kontrolovat napětí, zejména u baterií AGM Ready a Gel.

Údržba a nabíjení baterie

• Baterie by se měly nabíjet mimo vozidlo, pokud napětí olovo-kyselinové baterie klesne pod 12,45 voltů (nebo 6,2 voltů pro 6 V baterie) a 12,9 voltů pro Li-Ion baterie.

• Během nabíjení a po něm zajistěte dobré větrání a zabraňte vzniku jisker nebo plamenů.

• Zkontrolujte, zda kabely, svorky a zbytek baterie nejsou zjevně poškozeny nebo uvolněné.

• Vyčistěte svorky a konektory a podle potřeby je ošetřete tenkou vrstvou vhodného mazadla.

Tipy na nabíjení

Exide doporučuje nabíjet olovo-kyselinové baterie, pokud napětí klesne pod 12,45V (nebo 6,2V pro 6V baterie), a 12,9V pro Li-Ion baterie. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud použijete nabíječku baterií Exide 12/2 Li-Ion pro libovolnou lithium-iontovou baterii a nabíječku Exide 12 / 5,5 pro všechny ostatní baterie. Během nabíjení a po něm byste měli zabránit vzniku jisker nebo plamenů a zajistit dobré větrání. Po nabití nechte baterii odpočívat minimálně 12 hodin.

Údržba

Exide doporučuje zkontrolovat kabely, svorky a zbytek baterie, zda nejsou zjevné známky poškození nebo uvolnění spojů. Doporučuje vyčistit svorky a konektory a dle potřeby nanést tenkou vrstvu mazadla na póly. U konvenčních baterií může být třeba zkontrolovat i hladinu elektrolytu a doplnit ji demineralizovanou vodou. Vždy zkontrolujte, že odvětrávací otvor není zalomený a zanesený.

Výběr správné baterie pro váš motocykl

Exide má na trhu nejlepší nabídku baterií pro Motocykly & Sport, která zahrnuje řady Li-Ion, GEL, AGM Ready, AGM a Conventional. Všechny tyto výrobky nabízejí vysoké standardy bezpečnosti a výkonu. Nástroj na vyhledávání baterií Exide (https://www.exidegroup.com/eu/en/brand/exide) umožňuje snadno a přímo najít nejlepší možnosti pro váš motocykl, ať už jde o skútr, silniční, terénní nebo jinou motorku či čtyřkolku .

Exide Li-Ion je mimořádně lehký. Snižuje tak celkovou hmotnost vašeho vozidla, což umožňuje rychlejší akceleraci a lepší výkon. Má velmi nízké samovybíjení, je ideální na nastartování motoru po dlouhých obdobích mimo použití.

Exide GEL je tou nejlepší volbou pro každý prémiový motocykl, který je vybaven zařízením náročným na energii, jako je audio, GPS, přídavná světla a topné systémy. Je zcela odolný vůči vylití a únikům a vysoce odolný vůči vibracím. Jeho ochrana proti hlubokému vybití a velmi nízké samovybíjení ho předurčují pro dlouhodobé skladování a sezónní použití. Gelová technologie je původním objevem společnosti Exide.

Exide AGM Ready poskytuje maximální výkon a plně odpovídá požadavku "nainstalovat a zapomenout". Tato řada nabízí neuvěřitelný výkon a mimořádnou startovací sílu za každých povětrnostních podmínek, je také ideální i pro vodní skútry. Nabízí vynikající pokrytí pro širokou škálu různých typů a značek motocyklů.

Exide AGM nabízí působivou spolehlivost a životnost. Na začátku je třeba počáteční naplnění kyselinou, což je nezbytné provést v místě prodeje. Od té doby je zcela bezúdržbový. Vyznačuje se technologií AGM a je ideální pro většinu aplikací, včetně špičkových skútrů.

Exide Conventional je ideální pro nadšence motocyklů, kteří požadují spolehlivost a bezpečný start a kteří chtějí kvalitní produkt za přijatelnou cenu. Dodává se s balením kyseliny a předtím, než ho začnete používat, musí být naplněn v místě nákupu prodejcem nebo příslušným odborníkem.