Nabíječky

Nabíječky Exide mohou být využity pro širokou škálu vozidel a typů olověných baterií. Jsou plně automatické a mají vestavěný kompenzátor teploty, který je užitečný zejména při chladném počasí. Nabíječky zaručují optimální nabíjení, mohou se použít pro baterie od 1 Ah do 300 Ah a mají integrované bezpečnostní funkce pro případ, že s baterií není něco v pořádku.

Proč je potřeba baterie nabíjet?

S plně nabitou baterií se nemusíte obávat, zda vaše sportovní auto nebo motocykl nastartuje po tom, co byly odstaveny po celou zimu. Budete mít plnou kontrolu nad baterií a vyhnete se nepříjemným překvapením. Baterie navíc zůstává ve špičkovém stavu a můžete si být jisti, že bude pracovat správně. Pravidelné nabíjení také prodlužuje životnost baterie.

Proč je potřebné baterie nabíjet?

Ve všech bateriích dochází k samovybíjení, závisí to však na teplotě. Pokud napětí baterie při nulové zátěži klesne na delší dobu na 12,4 V nebo méně, zvyšuje se sulfatace, co oslabuje nabíjení. Je proto důležité udržovat vysoké napětí baterie při nulové zátěži i tehdy, když se nevyužívá. Platí to například pro baterie pro rekreační lodě, motocykly a jiná vozidla používaná sezónně. Můžete toho dosáhnout buď pravidelným nabíjením baterie nebo průběžným udržovacím nabíjením.

Více informací >